ÎN ATENȚIA LOCUITORILOR ORAȘULUI PÂNCOTA ȘI A LOCALITĂȚII MĂDERAT

Informarea și consultarea publicului privind etapa aprobării proiectului Elaborare Plan Urbanistic General al orașului Pâncota, jud. Arad și a Regulamentului local de Urbanism aferent, conform contract nr.6996 din 02.10.2015, în conformitate cu prevederile Legii nr. 350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul cu modificările și completările ulterioare.

Inițiator: PRIMĂRIA ORAȘULUI PÂNCOTA, JUD. ARAD

Elaborator: S.C.OBIECTIV S.R.L.

Publicul este invitat în perioada 13.11.2020-13.12.2020 să transmită observații cu caracter de recomandare referitoare la documentația privind Elaborare Plan Urbanistic General al Orașului Pâncota, jud. Arad și a Regulamentului local de Urbanism aflată la sediul Primăriei Orașului Pâncota, jud. Arad.

Documentația de urbanism pentru Elaborare Plan Urbanistic General al Orașului Pâncota, județ Arad și a Regulamentului local de Urbanism poate fi consultată în fiecare zi de luni până joi între orele 10 – 15, pe o perioadă de 30 de zile de la data prezentului anunț, respectiv până la data de 13.12.2020, la sediul Primăriei al Orașului Pâncota, str. T. Vladimirescu, nr.69, jud. Arad.

Observațiile publicului vor avea caracter de recomandare și se vor înscrie în Registrul privind consultarea populației disponibil la sediul Primăriei al Orașului Pâncota, județ Arad, la telefon /fax 0257466301 sau pe email: primariapancota@artelecom.net.

Persoanele responsabile cu informarea și consultarea publicului: Vornicu Marian și Neag Florin.

Prezentul anunț a fost afișat la sediul Primăriei Orașului Pâncota, jud. Arad (avizier) și pe site-ul primăriei.

Cu respect,

PRIMAR