Anunţ intenţie realizare PUZ şi RLU, investitor privat SC Universal Premium Aqua SA

Primarul orasului Pincota – jud. Arad, anunta publicul, autoritatile interesate si proprietarii terenurilor din zona despre intentia realizarii unui PUZ si RLU de catre investitorul privat S.C. UNIVERSAL PREMIUM AQUA S.A., proprietar al terenului in suprafata de 23.600mp, situat pe teritoriul administrativ al orasului Pincota, extravilanul localitatii, identificat prin CF nr.3026665, respectiv CF nr. 302666 – Pîncota.

Initiatorul are pe terenul sau un put forat activ de mare adancime de apa plata, pe care doreste sa o imbutelieze. In acest sens vrea sa construiasca o hala de productie industriala (industrie nepoluanta), depozite si servicii aferente.

Se organizeaza intalnire cu locuitorii din zona in data de 17.08.2015, ora 10:00 la sediul Primariei Pincota.

Cei interesati vor trimite la Primaria Pincota observatii, comentarii sau semnalari cu privire la intentia de elaborare PUZ in termen de 10 zile calendaristice, iar raspunsurile la acestea se vor posta pe site-ul primariei.

Persoana responsabila cu informarea si consultarea publicului:

• dl. Morar Ovidiu, responsabil cu urbanismul – tel. 0257- 466 301

Primar,

Retter Iosif

se posteaza pe site-ul primariei

se afiseaza la sediul primariei

se publica in mass-media

se transmite vecinilor